Home » GÜNCEL » Altunhisar-Çiftlik Yolu Yine Çöktü

Altunhisar-Çiftlik Yolu Yine Çöktü


Fethi GÜRER “YOL BİR AN ÖNCE ULAŞIMA AÇILMALIDIR” DEDİ.

Altunhisar-Çiftlik arasında ulaşımı sağlayan yol yine çöktü. Yapıldığından beri çökme, yol bozukluğu ve düzenleme çalışmaları ile sık sık ulaşıma kapanan yolda yine çökme meydana geldi.

CHP Aday adayı Ömer Fethi Gürer Çiftlik ilçesi ziyaret amacı ile geçtiği yolda meydana gelen göçüğün kısa sürede giderilmesini istedi. Ömer Fethi Gürer Çiftlik bağlantı yollarında gerekli düzenlemelerin yapılmamasını eleştirerek Altunhisar-Çiftlik ulaşımını sağlayan yol yapıldığından beri onarım bitmedi. Daha geçen yaz yolun bozuk olduğunu yazmıştım. Bu kere yol göçmüş. Özellikle gece yolculuğunda bir kaza olmaması şanstır. Yol ulaşımı kapalı bulunmaktadır. Ancak bir an önce müdahale yapılmalıdır. Yol göçük olması nedeni ile kar temizliği de yapılmayınca yoldan geçiş kalmamıştır. Bu yol bir an önce açılmalı ve yapılmalıdır” dedi.

GÜRER; KETENÇİMENİ ÜZERİ ÇİFTLİK YOLU GENİŞLETİLMELİDİR.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili aday adayı Ömer Fethi Gürer Çiftlik ilçesi ulaşım yollarında düzenlemelere de ihtiyaç bulunduğunu belirterek Tepeköy’den Çiftlik ilçesine Niğde bağlantı yolu en kısa yoldur. Bu yol bir an önce ele alınıp genişletme çalışmaları yapılmalıdır. Yolun virajları azaltılarak ulaşımın daha akıcı olması sağlanmalıdır. Ketençimen kayak sporları için ele alınması yanında Çiftlik Niğde bağlantısının kolaylaşması açısından bu yol önemlidir. Ve Kısa sürede genişletme çalışmaları için gereği yapılmalıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website